Jak „zdobyć” pieniądze na godną przyszłość

Czy marzyłeś kiedyś o tym aby co miesiąc, na twoje konto wpływała pewna suma pieniędzy, która podreperuje twój portfel oraz w razie czego (nagła utrata pracy, wypadek) pozwoli ci w miarę godnie żyć?
Czy tak samo jak ja, nie wyobrażasz sobie siebie w starszym wieku jako osoby, która wiecznie zmagać się będzie z dylematem czy kupić leki czy zapłacić za mieszkanie?

Ja wiem na pewno, nie chcę stawać przed takim wyborem w przyszłości i zamierzam coś z tym zrobić już teraz póki jestem „młody” a sposobami aby taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości podzielę się z Wami w tym cyklu.

Po tych krótkich słowach wstępu pragnę Wam zaproponować cykl artykułów pod dumnym tytułem „Jak „zdobyć” pieniądze na godną przyszłość”. Użycie w tytule cyklu słowa „zdobyć” jest celowe i ma ono na celu zwrócenie uwagi na fakt, iż pieniądze same nie przyjdą, nikt nam ich nie podaruje. Trzeba je dosłownie ZDOBYĆ walcząc o nie każdego dnia z własnymi słabościami albo z własną niewiedzą.

Milestones – Potęga kamieni milowych w oszczędzaniu

milestonesOszczędzam już jakiś czas i z radością mogę stwierdzić, że w miarę mi się to udaje. Kilka miesięcy temu udało mi się osiągnąć swój pierwszy główny cel jakim było spłacenie kredytu hipotecznego i to przed trzydziestka!
Pragnę podzielić się z Wami sztuczkami/wiedzą, która pomogła mi osiągnąć zamierzone rezultaty.

Czytaj dalej Milestones – Potęga kamieni milowych w oszczędzaniu

Definicja oszczędności – co to znaczy zdobyć pieniądze na przyszłość

question mark with speech bubles, vector on the abstract background

Ale co to tak naprawde znaczy zdobyć pieniadze na przyszłość?

Przede wszystkim musimy zrozumieć definicje oszczędności.

Oszczędności są wynikiem różnicy przychodow i wydatków w określonym interwale czasowym. Możemy to zapisać prostym rownaniem:

Czytaj dalej Definicja oszczędności – co to znaczy zdobyć pieniądze na przyszłość