Definicja oszczędności – co to znaczy zdobyć pieniądze na przyszłość

question mark with speech bubles, vector on the abstract background

Ale co to tak naprawde znaczy zdobyć pieniadze na przyszłość?

Przede wszystkim musimy zrozumieć definicje oszczędności.

Oszczędności są wynikiem różnicy przychodow i wydatków w określonym interwale czasowym. Możemy to zapisać prostym rownaniem:


Cykl: "Jak "zdobyć" pieniądze na godną przyszłość"

Artykuły publikowane w ramach cyklu "Jak "zdobyć" pieniądze na godną przyszłość" można czytać w dowolnej kolejności.

1. Odkładanie pieniędzy na lokacie - Czy warto?
2. Definicja oszczędności – co to znaczy zdobyć pieniądze na przyszłość
3. Milestones – Potęga kamieni milowych w oszczędzaniu


 

OSZCZĘDNOŚCI = PRZYCHODY - WYDATKI

Oczywiście oszczędności mają miejsce tylko wtedy  gdy wynik równanie jest większy od zera. Jeżeli zaś wynik jest ujemny czyli mniejszy od zera wtedy mamy doczynienienia ze stratą,  życiem na kredyt, życiem ponad stan.

Dlatego tez jeżeli zarabiasz 500, 1000 czy 200 000 pln   miesiecznie a twoje wydatki nagminnie sa rowne lub przewyższają twoje przychody to znaczy ze nic nie oszczedzasz. A co będzie jeżeli nagle kranik z twoimi przychodami się zakręci?  Ile i czy wogole masz odłożone oszczędności? Jeżeli tak to ile miesięcy będziesz potrafił z nich przeżyć szukając nowej pracy lub nowego przychodu?

Odpowiedź na te pytania pozwoli Tobie chociaż po części zdiagnozować oraz ocenić sytuację w jakiej obecnie się znajdujesz.

Reasumując:

Aby zdobyć pieniądze na przyszłość musisz regularnie oraz sumarycznnie patrząc na całość osiągać oszczędności ze znakiem "dodatnim". Mało tego oszczędności odłożone w danym interwale np miesięcznym nie powinny być wliczane do przychodów w żadnym z kolejnych miesiącacy.

A jak jest z Tobą mój drogi czytelniku?

Czy twoje oszczędności mają znak dodatni czy może "ujemny"?

3 przemyślenia nt. „Definicja oszczędności – co to znaczy zdobyć pieniądze na przyszłość

  1. No niestety moje oszczędności są chyba na minus. Czytam juz podobny blog ale z chęcią dowiem się jak to wygląda u Ciebie Michale.
    Pozdrowionka

  2. Staram się oszczędzać na przyszłość bo nie wiemy jakie będą nasze emerytury. Na dzień dzisiejszy prognozy nie są zbyt zachęcające. Mówi się,że będa albo bardzo niskie albo zus zbankrutuje i nie będzie ich wcale. Pierwszym krokiem do mądrego oszczędzania powinno byc założenie sobie konta oszczędnościowego oraz regularne przelewanie na nie pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>