Internet źródłem zarobku

laptop-731904_640

Każdy marzy o tym, aby bez wychodzenia z domu zarobić grube pieniądze. Narzędziem, które możemy wykorzystać w dzisiejszych czasach do tego celu jest Internet. Trzeba tylko wiedzieć jak z niego korzystać.

Reklamy na stronie internetowej
Gdy posiadamy własną stronę internetową, możemy na niej zarabiać udostępniając miejsce dla potencjalnych reklamodawców. Możemy tego dokonać, ale tylko wtedy gdy nasza strona jest w miarę popularna. Wtedy znajdą się osoby, które będą chciały się u nas ogłaszać. Będzie to stanowiło dla nich dużą korzyści, ponieważ internauci odwiedzający naszą stronę, będą od razu informowani o tym, że dana marka istnieje. Dla nas jako właścicieli strony internetowej będzie to duży zysk, ponieważ jeśli trafi się nam dobry klient, będziemy mogli sprzedać mu dużą powierzchnię reklamową na swojej stronie. Dzięki temu sporo zarobimy. Jeśli nie mamy własnej strony, warto pomyśleć o jej założeniu. Jeśli sami potrafimy to zrobić, tym lepiej dla nas bo nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na zatrudnienie informatyka i grafika.

Start up
Mając pomysł na świetny serwis internetowy, którego jeszcze nie ma, możemy stworzyć coś naprawdę opłacalnego pod względem finansowym. Obecnie bardzo popularne są start upy, czyli serwisy internetowe, które są rozwijane po to, aby zainteresowały się nimi rekiny biznesu. Dzięki temu, taki portal można będzie sprzedać i zarobić na nim naprawdę sporą sumę pieniędzy. Oczywiście, tylko nieliczni na takiej inwestycji zyskują, jednak warto próbować swoich sił. Niewiele stracimy, ponieważ koszty początkowe są naprawdę małe. Możemy skorzystać z dofinansowania unijnego na założenie takiej strony internetowej. Poza tym, istnieją również dodatkowe funduszu, dzięki którym możemy korzystać przez 5 lat z darmowego ZUS-u. Jeśli masz pomysł na biznes, warto odwiedzić stronę http://mamstartup.pl/. Można zamieścić tam swoją ofertę biznesowego planu i zbierać fundusze na wcielenie pomysłu w życie. Dowiedziałam się o tej stronie niedawno, gdy przygotowywałam plan biznesowy dla swojego przedsięwzięcia. Udało mi się pozyskać za pośrednictwem tej witryny możliwość uczestniczenia w darmowych szkoleniach dla młodych przedsiębiorców. Odbyły się one w Gdańsku. Prowadzone były przez profesjonalnych coatchów. Dowiedziałam się na szkoleniu jak zarządzać swoją firmą, kiedy warto zatrudnić nowych pracowników i jakie umowy z nimi podpisać.

strat up

Blogerzy dobrze zarabiają
Obecnie, najpopularniejszą formą zarabiania pieniędzy jest prowadzenie własnego bloga. Szafiarki zbiły na tym prawdziwe kokosy. Doradzając kobietom jak mają się ubierać, stworzyły dla siebie idealne miejsce pracy. Marki modowe biją się o uwagę Maffasion, Kasi Tusk Czy Jessici Mercedes. Dzięki nim, marki modowe – te mniej i bardziej znane - mogą wypłynąć na szerokie wody. Fundują szafiarką luksusowe wakacje w egzotycznych krajach, a one w zamian za to zamieszczają na swoim blogu zdjęcia z wyprawy na których ubrane są w ubrania od Nike czy Adidasa. Prowadzenie bloga jest więc jak najbardziej korzystne. Szfiarki zarabiają również na reklamach. Również marki wykupują na takich stronach miejsca reklamowe, gdzie mogą umieszczać swoje produkty. Dzięki temu fanki blogerek wchodząc na bloga automatycznie mają dostęp do stron marek ubraniowych, gdzie mogą kupić określone ubrania.

Social lending
Jest to stosunkowo nowe zjawisko na polskim rynku, które zdobywa coraz większą popularność wśród internautów. Jest to wzajemne pożyczanie pieniędzy bez pośrednictwa profesjonalnych instytucji finansowych. Powstało kilka platform internetowych – kokos.pl, finansowo.pl – gdzie takie transakcje są dokonywane. Jest to przedsięwzięcie zgodnie z prawem i odbywa się na podstawie ustawy antylichwiarskiej. Zgodnie z nią, maksymalna stopa oprocentowania cywilnoprawnej umowy kredytowej nie może rocznie przekraczać czterokrotności stopy lombardowej NBP. Osoba pożyczająca pieniądze może zyskać na tym naprawdę dużo, ponieważ obecnie obowiązuje limit 20%. Oczywiście, należy pamiętać, że takie pożyczanie pieniędzy wiąże się z dużym ryzykiem, ponieważ nie otrzymuje się żadnej gwarancji ani od państwa ani od żadnej instytucji finansowej, że otrzymamy z powrotem taką pożyczkę. Jednak, jeśli mamy wolne środki możemy zaryzykować. Ja osobiście do tego pomysłu nie jestem przekonana. Jednak, jeśli jesteśmy w stanie na tyle zaufać obcym ludziom, aby pożyczyć im pieniądze, taka opcja dodatkowego zarobku oczywiście również jest możliwa.

office-620822_640

Nie ma nic za darmo
Oczywiście, nie należy myśleć, że Internet to prawdziwa kopalnia pieniędzy i nic nie robiąc się tutaj wzbogacimy. Ważne jest, aby mieć pomysł i sukcesywnie go realizować. Wtedy osiągnięcie celu będzie możliwe. Pomoże nam oczywiście w tym szeroka dostępność jaką oferuje Internet. Jednak, bez naszego wkładu i zaangażowania, nic się nie uda. Dlatego też, zdecydowanie warto wszystko dokładnie zaplanować. Jak każdą inwestycję czy działalność. A Internet wtedy na pewno będzie pomocnym narzędziem, dzięki któremu będziemy mogli się odpowiednio rozwinąć i dodatkowo zarobić.

Warto podjąć ryzyko
Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Zdecydowanie jest to powiedzenie na miejscu, jeśli chodzi o rozpoczęcie internetowego zarabiania pieniędzy. Jeśli nie spróbujemy, nie dowiemy się czy na tym faktycznie da się zarobić. Warto więc wypróbować tę szansę jaką daje Internet. Na pewno nie stracimy, a możemy dorobić sobie do standardowej pensji i cieszyć się z satysfakcji, że coś fajnego udało się nam jednak osiągnąć. Warto spróbować, bo Internet daje duże możliwośc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>