Moja przygoda z GPW

Witajcie po długiej przerwie!
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż odczuwam wewnętrzną batalię w której z jednej strony stoi nieodparta potrzeba wytłumaczenia się z tak długiej przerwy a z drugiej strony przeświadczenie, że kurcze ale miałem swoje powody :) Dlatego może najprostszym sposobem wyjścia z tego impasu będą słowa: Przepraszam i obiecuję poprawę (pełna powaga)!

Po tych jak że ważnych słowach wstępu przechodzę do meritum.
W najbliższym czasie chciałbym się skupić na publikowaniu swoich poczynań na Polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych potocznie znanej jako GPW. 
Na giełdzie zacząłem stawiać swoje pierwsze kroki już 8 lat temu. Niestety była to przygoda krótko trwała (5 miesięcy) aczkolwiek była to przygoda która nie skończyła się dla mnie klęska, ponieważ na wyjściu mój bilans wynosił - 25 zł. Obracałem wówczas gotówką z przedziału 2.000 - 3.000 zł. Był to czas w którym uczyłem się podstawowych pojęć związanych z giełdą.
Kolejne podejście do przygody z giełdą miało miejsce dnia 05/11/2015 kiedy to postanowiłem zainwestować kwotę około 8800 zł. Niezwłocznie zacząłem dużo czytać o potencjalnych do nabycia spółkach czego skutkiem była inwestycja w dniach 09/11/2015 - 27/11/2015 następujące spółki:

Stan portfela na dzień: 27/11/2015
stan portfela na dzień 2015/11/27 GPW

Pełen optymizmu w ciągu 2 miesięcy udało mi się zarobić 700 zł na czysto (po odliczeniu kosztów prowizji) zarobione pieniądze reinwestowałem jednocześnie nie dokładając dodatkowych pieniędzy.
Kolejnym ważnym wydarzeniem były długotrwałe zawirowania związane ze zmianą rządu w Polsce które poskutkowały tym, iż zamiast bilans mojego portfela powinien wynosić około 700 PLN na plusie (na zielono) stał się bardzo czerwony i bardzo szybko przyjął wartości w okolicach 2000 PLN na minusie :(
Niestety schłodziło to mój zapał do dalszego inwestowania w giełdę i postanowiłem przeczekać ciężki okres jednocześnie sprzedając spółki, które tylko na chwilę zbliżą się do granicy 0 czyli do ceny nabycia.
I tak oto mój Stan portfela na dzień: 05/12/2016
stan portfela na dzień  2016/12/05 GPW

Na szczęście znowu nadeszły dobre czasy dla giełdy co skłoniło mnie do ponownego zainwestowania
Obecny stan portfela na dzień: 18/02/2017
stan portfela na dzień  2017/02/18 GPW
kalkulator zysków i strat 20170218
Gdybym chciał spieniężyć mój portfel w chwili obecnej to zyskał bym zwrot z inwestycji rzędu: 258,40 zł (nie uwzględniając kosztów transakcyjnych).
Jak na początek i bardzo krótki okres inwestycji wynik jak dla mnie jest zadowalający.
Ale co dalej?
W kolejnych wpisach będę starał się pisać w jakie spółki wchodzę dlaczego kupuje, sprzedaje i jakie strategie przyjmuję.
Postanowiłem również założyć publiczny portfel do którego macie wgląd w każdej chwili LINK

Zastrzegam, że jestem laikiem w sprawach giełdy i dlatego wszelkie sugestie w komentarzach są mile widziane.

Pozdrowionka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>