Jak zainwestować 5000 zł?

dollar-544956_640

Inwestycje mają to do siebie, że można zarówno na nich bardzo dużo zyskać, ale i stracić. Trzeba mądrze podchodzić do tego jak dysponujemy swoimi pieniędzmi. Dzięki temu, gotówka ciągle będzie się pomnażała, na czym zyskamy.

Lokaty
Dobrym sposobem na to, aby bezpiecznie ulokować swoje pieniądze, które stopniowo będą się powiększały jest umieszczenie ich na korzystnej lokacie. 5000 zł z czasem będzie się powiększało, a my nie będziemy musieli się martwić, że stracimy naszą wyjściową sumę. Warto jednak podkreślić, że jakichś kokosów na tym nie zbijemy, ponieważ oprocentowanie lokat nie jest zbyt wysokie. Warto więc na takie rozwiązanie zdecydować się wtedy, gdy nie chcemy stracić, ale jednocześnie nie zależy nam na oszałamiającym zysku.

finance-586405_640

Inwestycja w ziemię
Gdy dobrze trafimy, możemy zakupić fajny kawałek ziemi, którą wystarczy tylko przekształcić na działkę budowlaną, a później ze znacznym zyskiem sprzedać. Przed dokonaniem takiej inwestycji warto jednak upewnić się czy działka rolna, którą kupujemy jest faktycznie zdatna do przekształcenia na budowlaną. Jeśli popełnimy w tym zakresie błąd, może okazać się, że zostaniemy z działką rolą, której nikt od nas nie będzie chciał kupić, a to oznaczało będzie wyrzucone w błoto pieniądze. Warto więc mieć to na uwadze. Zdecydowanie, jeśli taka inwestycja będzie dobrze przemyślana, po pewnym czasie może przynieść nam zysk.

Inwestycja w dzieła sztuki
Dla miłośników sztuki jest świetna propozycja. Mogą zainwestować wolne 5000 zł w obiecujące dzieła sztuki, które po pewnym czasie podwoją, a nawet potroją swoją wartość. Zdecydowanie, jeśli tylko trafimy na dobry obraz, monetę czy inne wartościowe dziecko sztuki, warto je nabyć. W zasadzie nie ma tutaj żadnego ryzyka, ponieważ z każdym dniem takie przedmioty zyskują na wartości i stają się coraz bardziej drogocenne. Oczywiście, trzeba przy tym uważać, aby nie kupić falsyfikatu. Potrzebna jest tutaj albo nasza wiedza, albo zaufany kustosz, który powie nam, że na pewno kupujemy oryginał. Najbezpieczniejszą formą inwestowania w dzieła sztuki jest kupowanie obrazów prosto od współczesnych malarzy z ich pracowni. Mamy wtedy pewność, że jest to autentyk i nie ma mowy o żadnym oszustwie.

Giełda walutowa lub akcji
Dla osób potrzebujących nieco adrenaliny giełda daje możliwość inwestycji 5000 zł w waluty lub akcje. Oczywiście, możemy na tym bardzo dużo zyskać, ale i stracić. Dlatego też, trzeba się na te dwie opcje przygotować. Warto pamiętać, że gra na giełdzie ma swoje zasady, którym musimy się podporządkować. Musimy również nauczyć się jak szacować obligacje i kiedy inwestować, a kiedy się wstrzymać. Odpowiednie wyczucie na pewno się tutaj przyda. Na giełdzie ważna jest również cierpliwość. Pośpiech jest tutaj złym doradcą. Wielu było takich, którzy chcieli w krótkim czasie zarobić wielkie pieniądze. Skończyli marnie. Jeśli nie chcemy dołączyć do tego grona, zdecydowanie powinniśmy rozsądnie podchodzić do inwestycji na giełdzie. Wtedy nasze 5000 zł będzie się pomnażało, a my niewiele na tym stracimy.

analysis-680572_640

Szansa na własny biznes
Niewłaściwe jest myślenie, że aby rozkręcić własny biznes trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy. Na start wystarczy nam 5000 zł, które jeśli tylko zostaną mądrze zainwestowane, mogą przynieść nam zysk w postaci własnej firmy i niezależności finansowej. W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób decyduje się na taki właśnie krok. Nie chcą pracować na cudzy, ale własny rachunek. Własna działalność gospodarcza daje im do tego odpowiednią szansę. Jednak, należy się do tego odpowiednio przygotować. Nie możemy pewnego dnia obudzić się i postanowić sobie, że zakładamy własną firmę. Najważniejszy jest pomysł. Musimy znaleźć niszę na rynku, w której moglibyśmy się rozwijać. Dzięki temu, że tak się stanie, nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem i zdobycie klientów, którzy będą chcieli skorzystać z naszych usług. Ważne jest, aby mierzyć siły na zamiary i nie popadać w samozachwyt, na jaki cudowny pomysł wpadliśmy. Odpowiednie oszacowanie zysków i strat jest w tej sytuacji kluczowe. Będziemy mogli dzięki temu przewidzieć zarówno plusy jak i minusy swojej działalności. Musimy również liczyć się z tym, że nasz biznes nie wypali, bo konkurencja na rynku będzie zbyt dużo, a nasze doświadczenie za małe. W takiej sytuacji zainwestowane 5000 zł nie zostanie w żaden sposób pomnożone. Jednak, kto nie ryzykuje nie pije szampana. Dlatego, warto podjąć ryzyko i wyłożyć 5000 zł, po to, aby cieszyć się z pomnożenia takiej sumy. Na pewno jeśli tylko wszystko wcześniej dobrze zaplanujemy, uda nam się osiągnąć cel. A wtedy na pewno będziemy mieli na swoim koncie więcej niż 5000 zł. Warto więc wierzyć w swoje możliwości. Na pewno można będzie wtedy na tym zyskać bez dwóch zdań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>