Te inwestycje alternatywne musisz znać

graph-163549_640

Inwestycje alternatywne są idealne na czas kryzysu. Ratują biznesmena przed brakiem możliwości pomnażania pieniędzy w tradycyjnych interesach. Warto poznać kilka inwestycji alternatywnych, z których warto skorzystać.

Do kogo skierowane są inwestycje alternatywne?

Coraz większą popularnością cieszą się inwestycje alternatywne, do których zaliczyć można inwestowanie w aktywa finansowe i niefinansowe do których należą wina, dzieła sztuki czy złoto. Dużą zaletą takich inwestycji jest ich różnorodność. Możemy dzięki temu przebierać w różnych możliwościach i nieco urozmaicić swój portfel inwestycyjny. Poza tym, takie inwestycje dają możliwość podjęcia biznesu za niewielką sumę. Przy tym możemy sporo zarobić, co jest niezwykle opłacalne. Szczególnie, inwestycje alternatywne są podejmowane przez pasjonatów na przykład dzieł sztuki czy win, którzy są w stanie zainwestować w nie każde pieniądze.

Liczy się pomysłowość

Tak naprawdę wszystko może okazać się inwestycją alternatywną. Wystarczy tylko wbić się w określoną niszę, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna. Będziemy mogli wtedy zarobić naprawdę duże pieniądze. Przy wyborze sektora, w którym chcemy się obracać powinniśmy zastanowić się tak naprawdę na czym się znamy. Im większą wiedzę na temat win czy dzieł sztuki będziemy posiadali, tym więcej będziemy mogli zarobić. I nikt na takich transakcjach nas nie oszuka. Nie kupimy produkty za wielkie pieniądze, który może okazać się podróbką. Dokładnie rozpoznamy produkt oryginalny. Wiedza jednak jest tutaj niezbędna.

Ryzyko zawsze jest

Niekiedy inwestycje alternatywne traktowane są jako bezpieczne wyjście w trakcie kryzysu trwającego w obrębie tradycyjnych inwestycji. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo tego, że takie inwestycje są stosunkowo bezpieczne, różnie niosą za sobą pewne ryzyko. Mają one również pewne ograniczenia, o których należy wiedzieć jeśli decydujemy się na inwestowanie w nie.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z segmentacji rynku inwestycji alternatywnych. Trzeba wybrać sobie jedną dziedzinę, w którą chcemy inwestować. Na pewno nie zyskamy na tym, jeśli będziemy inwestowali pieniądze w każdą z dostępnych dziedzin, a więc w wina, dzieła sztuki oraz złoto. Warto skupić się na jednej dziedzinie i stać się jej specjalistą. Dzięki temu, możemy zapewnić sobie pewny zysk. Trzeba wiedzieć, że inwestowanie w alternatywne produkty wymaga od nas dużej wiedzy, którą ciągle trzeba pogłębiać.

Aby taki biznes nam się opłacił, musimy ponosić dodatkowe koszty związane z zabezpieczaniem naszych towarów. Dzięki temu, podniesiemy bezpieczeństwo takiej inwestycji. Trzeba również takie zasoby odpowiednio zabezpieczyć, aby nic złego się z nimi nie stało. Ubezpieczenie w tej sytuacji jest elementem niezbędnym, na który powinniśmy się zdecydować. W niektórych przypadkach będziemy również potrzebowali specjalnego magazynu, w którym na przykład wino będzie można składować.

Osoby chcące inwestować w alternatywne produkty muszą również pamiętać, że jest to długoterminowy biznes. Nie otrzymamy tutaj natychmiastowych zysków. Zostają one wypracowane na przestrzeni lat. Jeśli liczymy na szybkie pieniądze, powinniśmy zdecydować się na grę na giełdzie. W związku z długim terminem trwania takich inwestycji, nie należy lokować całego portfela w takie inwestycje. Szybko tych pieniędzy nie odzyskamy. Dlatego, należy wykazać się tu odpowiednim rozsądkiem.

Metale szlachetne

Częstymi inwestycjami alternatywnymi stają się metale szlachetne oraz rzadkie pierwiastki. Ostatnio coraz więcej osób się tymi produktami interesuje. Zwiększyła się również ich cena, przez co inwestycja staje się coraz bardziej popularna. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jedynie świetna alternatywna na krótki czas. Warto inwestować w metale szlachetne w trakcie kryzysu, gdy na giełdzie moglibyśmy więcej stracić niż zyskać. Gdy dojdzie do ożywienia gospodarczego, natychmiast wartość metali szlachetnych spadnie. Trzeba więc wyczuć odpowiedni moment, aby w nie zainwestować.

Alkohole

Długowieczne, szlachetne trunki mogą nam zapewnić spore zyski w sektorze inwestycji alternatywnych. Co więcej rynek tych inwestycji stale się powiększa i robi się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Pojawili się specjalni doradcy, którzy zapewniają fachowe porady dla inwestorów, którzy w tym sektorze chcą zainwestować. Zdecydowanie, jest to sektor, który skierowany jest dla osób, które liczą na duże zyski. Czasem sumy, jakie możemy osiągnąć, mogą nas zaskoczyć. Obecnie, najdrożej udało się sprzedać trunek za 200 000 dolarów. Suma robi wrażenie!

 Zdecydowanie, whisky uważane jest za jedno z najlepszych lokat kapitału na jakie możemy się zdecydować. Oczywiście, także bardzo dobrze smakuje. Gdy zdecydujemy się zainwestować w rzadkie i unikatowe butelki whisky, możemy zapewnić sobie bezpieczna inwestycję. Stale, z biegiem lat wartość whisky będzie rosła. Ponadto, należy również podkreślić, że nabywając unikatowe butelki z serii kolekcjonerskich, stajemy się właścicielami przedmiotów, które po pewnym czasie znikną na dobre z półek sklepowych. Tylko my będziemy je posiadali. Tym cenniejsze butelki tego wyjątkowego trunku będą. Możemy tym samym liczyć na atrakcyjne stopy zwrotu. Powinniśmy również wiedzieć, że zyski jakie osiągniemy ze sprzedaży produktów kolekcjonerskich nie są opodatkowane. Tym lepiej dla nas, ponieważ nic na takiej transakcji nie tracimy. Możemy liczyć na czysty zysk. Jest jednak jeden warunek. Nie zapłacimy podatku, jeśli sprzedamy przedmiot kolekcjonerski nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od momentu, gdy sami taki produkt nabyliśmy.

whisky-461872_640

Możemy również postawić na wino. Wystarczy, że w swojej kolekcji będziemy mieć najlepsze trunki dostępne na rynku, a możemy zapewnić sobie naprawdę bardzo duży zysk. Szczególnie, warto skupić się na winach bordoskich, które uważane są za najlepsze na świecie. Można również inwestować w wina z innych części świata. Im szerszy nasz portfel inwestycyjny, tym lepiej. Możemy wtedy osiągnąć większe zyski.

Przedmioty kolekcjonerskie

Tradycyjne przedmioty kolekcjonerskie są nierozerwalną częścią inwestycji alternatywnych. Należą do nich przede wszystkim znaczki i monety. Zdecydowanie, nie można tutaj mówić o żadnej nudzie. Kiedyś osoby, które zbierały znaczki czy momenty uważane były za wyjątkowo nudne osoby. Dziś okazuje się, że faktycznie można na tym zarobić. I to całkiem sporo! Przede wszystkim jednak taki sektor skierowany jest do prawdziwych pasjonatów. Nie każdy więc będzie mógł w nim uczestniczyć. Sektor ten wyróżnia się stabilnością oraz nie poddaje się zawirowaniom finansowym, co jest jego dużą zaletą.

Aby rozpocząć inwestycje w tym sektorze nie trzeba dysponować dużymi środkami. Oczywiście, wtedy będziemy mogli zarobić mniej. Jednak, z biegiem czasu wszystko może się rozkręcić, jeśli tylko w umiejętny sposób będziemy poruszali się po takim sektorze. Najdrożej, udało się sprzedaż szwedzki znaczek pocztowy za bagatela 2 mln dolarów. Jeśli chodzi o monety, najdroższa okazała się srebrna moneta amerykańska, za którą dano aż 7,85 mln dolarów.

Artefakty

Do tego sektora należą bardzo oryginalne przedmioty takie jak wieczne pióra, historyczne artefakty odnoszące się do konkretnych postaci historycznych oraz do epok, a także samochody. Jednak, inwestycja ta jest dość ryzykowna. Może pojawić się trudność ze znalezieniem kupców na takie przedmioty. Tym samym, może okazać się, że zysk nie będzie możliwy do osiągnięcia tak szybko jak nam się wydawało. Tak naprawdę, takie przedmiot kupią jedynie pasjonaci. Musimy więc trafić na drugą taką osobę jak my.

money-820327_640

Plansze komiksowe

Do grona plansz komiksowych zaliczane są prace artystyczne wykonywane tuszem lub ołówkiem. Czasem również w skład takich plansz wchodzą prace malarskie takie jak akwarela, akryl, olej czy kolaż. Zalicza się tutaj również ilustracje, które są niezbędne do tego aby powstał komiks. Należy pamiętać, że plansza komiksowa musi być oryginalna i unikatowa. Tak naprawdę nie ma drugiej takiej planszy, jaką sami my posiadamy. Zdecydowanie inwestycja w komiks to bardzo świeża sprawa. Jednak, jest to świetny sposób aby uzupełnić swój portfel w zakresie inwestycji alternatywnych.

Ziemia rolna

Ziemia rolna staje się wśród inwestorów coraz bardziej popularną formą inwestycji m.in. ze względu na swą niezależność od zawirowań na rynkach finansowych. Od wejścia Polski do UE ceny gruntów rolnych wzrosły o ponad 350%, do około 22 tys. zł. Tym bardziej, coraz więcej inwestorów stawia właśnie na urozmaicanie swojego portfela inwestycyjnego takimi dobrami.

Na zegarkach można zarobić

Rzadkie zegarki to świetna inwestycja. Zyskują one coraz większą wartość. Co kilka miesięcy pojawiają się informacje o rekordowych cenach osiąganych przez unikalne egzemplarze zegarków. Jeśli takie zegarki są w naszym posiadaniu, jesteśmy prawdziwymi szczęśliwcami. Przykładem może być sprzedaż na listopadowej aukcji Christie’s zegarka Patek Philippe 2499 z 1957 r. Nabywca zapłacił za niego 2,2 mln dolarów. Sprzedany w listopadzie model posiadał rzadko spotykaną obudowę wykonaną z różowego złota, a na świecie znanych jest tylko osiem takich egzemplarzy. Jak widać, są tu naprawdę wielkie pieniądze. Jednak, takich zegarów osiągających aż tak duże zyski nie ma dużo. Trzeba po prostu szukać takich zegarków, na których faktycznie możemy zarobić. Największe szczęście będziemy mieć, jeśli w naszej rodzinie taki zegarek był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Wtedy na pewno mamy szansę aby sprzedać go za miliony.

2 przemyślenia nt. „Te inwestycje alternatywne musisz znać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>