Wpisy gościnne

Wszystko o funduszach hedgingowych

businesswoman-517120_640

Fundusze hedgingowe to fundusze inwestycyjne. Nie ma jednej definicji tego zagadnienia. Być może dlatego, że jest to temat dosyć nowy. Są jednak pewne charakterystyczne cechy sprawiają, że tę formę inwestycji można odróżnić od innych. Przede wszystkim należy do nich możliwość wykorzystania różnego rodzaju technik inwestycyjnych takich jak transakcja arbitrażowa, instrumenty pochodne, krótka sprzedaż czy HFT. Charakterystyczna jest również dźwignia finansowa, stosowanie opłat uzależnionych od wyników inwestycji.

Czytaj dalej Wszystko o funduszach hedgingowych

Rzeczy, z których należy zrezygnować aby wyjść z długu

man-390341_640

Dług jest najgorszą rzeczą jaka może się nam przytrafić. Przestajemy wtedy normalnie funkcjonować. Ciągle myślimy o wiszącym nad nami widmem komornika. Musimy ciułać pieniądze na kolejne raty, aby nie wpaść w jeszcze większe zadłużenie. Jest kilka sposób, dzięki którym możemy poradzić sobie z długiem w miarę dobry sposób.

Czytaj dalej Rzeczy, z których należy zrezygnować aby wyjść z długu

Czy warto liczyć grosze? Rozsądne zakupy

money-256281_640 (1)

Najwięcej pieniędzy wydajemy, gdy dokonujemy nierozważnych zakupów. Niestety, ale większość osób nie umie zrobić zakupów zgodnie z planem. Do naszego koszyka trafiają ciągle produkty, których nawet nie będziemy używać, ani ich nie potrzebujemy.

 Wakacyjny budżet

Najwięcej pieniędzy wydajemy podczas urlopy. Wyjeżdżając na wakacje często tracimy głowę. Uważam, że nie ma w tym nic złego. Po całym roku pracy, warto czasem pozwolić sobie na małe szaleństwa. Ale oczywiście w granicach normy. Nie powinniśmy podczas wakacji za każdym razem przeliczać każdej wydanej złotówki i zastanawiać się nad pójściem do restauracji. Jest to czas, kiedy powinniśmy przede wszystkim odpoczywać. Uda nam się to zrobić, jeśli przed wyjazdem dokładnie zaplanujemy cały budżet.
Czytaj dalej Czy warto liczyć grosze? Rozsądne zakupy

Jak chronić pieniądze przed cyberatakami?

macbook-606763_640

Cyberataki nie dotyczą tylko i wyłącznie instytucji rządowych albo wojskowych. Hakerzy nie igrają jedynie ze sferami politycznymi, ale również z innymi użytkownikami sieci, szczególnie z tymi, którzy korzystają z internetowej bankowości. Wystarczy niewiele, żeby stracić oszczędności całego swojego życia, nie zdając sobie z tego sprawy. Żeby do tego nie doszło trzeba wiedzieć co jest ważne dla zachowania bezpieczeństwa oraz z jakich zabezpieczeń warto korzystać.
Czytaj dalej Jak chronić pieniądze przed cyberatakami?